Przed i po depilacji laserem

Choć jest to zabieg bezinwazyjny i należy do działań kosmetycznych, to jednak należy się do niego przygotować. A i już po tym zabiegu trzeba o pewnych rzeczach pamiętać. O tym, co najważniejsze, by się przygotować i dobrze zadbać o swoją skórę już po depilacji warto przeczytać w niniejszym artykule.
Planując skorzystanie z laserowego usuwania włosków trzeba unikać opalania. Skóra, najlepiej jakby była nieopalona. Jeśli kąpieli słonecznych już się zażywało, to trzeba odczekać kilka tygodni, nie mniej niż cztery. Trzeba także unikać podrażnienie skóry, a więc ostrożnie z różnymi działaniami upiększającymi. Depilacja mechaniczna czy nawet gruboziarnisty peeling są niewskazane. Skaleczeń też należy uniknąć. Skóra nie może być naruszona. Oczywiście, także żadnych wizyt w solarium. W razie jakichś pytań trzeba kontaktować się z wybranym salonem kosmetycznym. Wśród ofert depilacja laserowa Szczecin trzeba znaleźć najciekawszą dla siebie i tam śmiało zgłaszać się z pytaniami. Także o przebieg samego zabiegu. Tutaj warto wspomnieć o tym, że klienci mają możliwość nałożenia żelu znieczulającego na skórę. Zazwyczaj zabieg usuwania włosków laserem nie jest odczuwany jako bolesny, ale przy bardzo niskiej odporności na ból można z takiej możliwości skorzystać.

Zaczerwienienie skóry, obrzęk, jakie pojawią się po zabiegu nie powinny wzbudzać żadnych niepokojów, ponieważ szybko znikną. To może potrwać kilka, kilkanaście godzin, rzadziej kilka dni. Osoba wykonująca zabieg z pewnością o tym wspomni oraz o tym, jak postępować przez najbliższy czas. Znów zachęta, by dopytać się o wszystko, co może być niejasne. Z opalaniem także przy użyciu samoopalaczy trzeba się wstrzymać przez miesiąc. Przez 2 tygodnie unikać trzeba peelingów i kosmetyków na bazie alkoholu. Sauny, gorące kąpiele – z tego też przez pierwsze tygodnie należy zrezygnować. Tych wszystkich zaleceń koniecznie trzeba przestrzegać, ale nie należą one przecież do trudnych czy jakoś bardzo kłopotliwych. Chodzi o to, by nie doszło do jakiegoś uszkodzenia skóry, innymi słowy, by nie narobić sobie problemów. Sam zabieg nie powinien dać żadnych negatywnych efektów, przecież wybierze się depilację laserową w Szczecinie w profesjonalnym gabinecie. Z takimi zabiegami lepiej nie ryzykować. To musi w pełni profesjonalny gabinet. Mogą się jedynie zdarzyć przebarwienia na skórze, ale zdarza się to dosyć rzadko.

Jedna myśl na temat “Przed i po depilacji laserem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>