Prostowanie zębów

Istnieje bardzo wiele metod prostowania zębów, bo przecież dzisiejszych czasach każdy chce się pochwalić nieskazitelnym uśmiechem. Wśród dzieci i młodzieży najpopularniejszym rodzajem aparatu ortodontycznego, który jest najczęściej używany jest ruchomy aparat ortodontyczny. Taki aparat składa się z akrylowej podstawy, śrub oraz szyn. Ten rodzaj aparatu ortodontycznego pacjent może sam zdejmować. Wskazane jest jednak, aby mimo wszystko nosić go kilkanaście godzin dziennie, dlatego właśnie ortodonci polecają, żeby dzieci i młodzież nosili taki aparat w nocy.

Coraz częściej dorośli decydują się również na ruchomy aparat na zęby. Taki aparat składa się z przezroczystych. Stosowanie takiego aparatu ortodontycznego ma wiele zalet, ale również także sporo wad. Przede wszystkim aparat ortodontyczny tego typu jest bardzo wygony, wygląda estetycznie, a do tego jest bardzo mało widoczny. Ważne jest również, że raz w tygodniu można go zdjąć i wyczyścić. Niestety aparat ortodontyczny tego typu ma jedną podstawową wadę, nie nadaje się do każdego rodzaju uzębienia. Aby dowiedzieć się do jakiego rodzaju uzębienia pasuje taki aparat warto jest umówić się na wizytę u ortodonty. W tym celu warto jest znaleźć w internecie dobrego specjalistę. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce: stomatolog Olsztyn lub dentysta Olsztyn (http://dentysta-stomatolog.com/olsztyn,1.html), i można znaleźć naprawdę dobrego specjalistę w okolicy. Zarówno aparat ortodontyczny dla dzieci jak i ten ruchomy dla dorosłych są bardzo dobrą alternatywą dla stałych aparatów ortodontycznych. Dodatkowo warto jest zauważyć, że takie aparaty ortodontyczne są atrakcyjne cenowo. Ortodonta zazwyczaj również pozwala na rozłożenie płatności w ratach. Przy każdej wizycie, wraz z opłatą za wizytę można wpłacić kolejną ratę za aparat, a dodatkowo większość klinik ortodontycznych zezwala na płatności rat dokonywanych na konto bankowe, jest to znaczne udogodnienie dla klientów. Podsumowując: wśród dzieci i młodzieży najpopularniejszym rodzajem aparatu ortodontycznego, który jest najczęściej używany jest ruchomy aparat ortodontyczny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>